Kategorie
Blog

Kurs z geometrii brwi – dlaczego warto wziąć w nim udział?

W pracy kosmetologa istotną kwestią jest regularne uczestniczenie w szkoleniach i podnoszenie swoich kwalifikacji. Tylko to sprawi, że będziemy się rozwijać i tym samym oferować naszym klientom stale udoskonalane usługi. Jednym z takich szkoleń, które polecane są szczególnie tym osobom, które w swoich gabinetach proponują zabiegi związane z brwiami, jest kurs z geometrii brwi. Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Czym jest geometria brwi?

Brwi odgrywają dużą rolę na naszej twarzy – ich odpowiednie wyregulowanie ma wpływ na to, jaki wyraz twarzy osiągniemy. Jednym z zabiegów, który umożliwia nam niejako zaprojektowanie brwi jest geometria. Polega ona na stworzeniu kształtu, który najlepiej będzie pasował do naszej twarzy –jej owalu, szerokości nosa czy rozstawienia oczu. Oprócz kształtu dobierany jest również kolor brwi, tak, aby pasował on do karnacji, koloru oczu oraz włosów. Do tego rodzaju stylizacji wykorzystuje się kilka narzędzi – barwioną nić, specjalny cyrkiel do brwi lub suwmiarkę. Geometria brwi to rodzaj ich stylizacji, który daje fantastyczne efekty i sprawia, że zarówno brwi, jak i cała twarz prezentują się świetnie już po jednej wizycie.

Dlaczego warto zainwestować w kurs z geometrii brwi?

Kursy dla kosmetologów są po to, aby stale podnosić jakość swoich usług, wprowadzać nowoczesne rozwiązania i dzięki temu wyróżniać się na tle konkurencji. Podczas szkolenia z geometrii brwi kursantki poznają m.in. techniki, którymi można przeprowadzić tego typu zabieg oraz narzędzia, którymi warto się posługiwać. Dowiadują się również, jak dobrać najlepszy kształt brwi do danego owalu twarzy. Kursy prowadzone są przez doświadczone stylistki – taka wiedza, zarówno teoretyczna, jak i praktyczna na pewno zaprocentuje i przełoży się na wiele zadowolonych klientek. Jeśli więc chcesz udoskonalać swój salon i wprowadzać nowe usługi, zapisz się na kurs z geometrii brwi. Dzięki temu zabiegowi będziesz mogła zaproponować klientkom zabieg, który gwarantuje widoczne efekty w bardzo krótkim czasie.

Stały rozwój to coś, to wyróżnia dobrych kosmetologów. Inwestycja w kursy to najlepsza droga do pozyskania szerokiej wiedzy, a także do zwiększenia ruchu w Twoim salonie. Więcej informacji na temat kursu z geometrii brwi znajdziesz na naszej stronie.