Kategorie
Blog

Wszystko, co musisz wiedzieć o mezoterapii frakcyjnej

Mezoterapia frakcyjna to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, który ma na celu znaczne pobudzenie procesu regeneracji włókien kolagenu, a także elastyny. W związku z tym stanowi on zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych metod poprawy wyglądu, napięcia oraz ogólnej kondycji skóry. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest trwałe wygładzenie
zmarszczek, czy kompletne usunięcie różnego rodzaju blizn. Warto w tym miejscu podkreślić, że do jego przeprowadzenie potrzebne jest jednak ukończenie specjalistycznych kursów dla kosmetologów.

Efekty mezoterapii frakcyjnej

Efekty zabiegu mezoterapii frakcyjnej są zauważalne już po pierwszej przeprowadzonej kuracji. Na tym etapie zostaje poprawiona elastyczność czy napięcie skóry. Aby wygładzić zmarszczki lub usunąć na stałe różnego rodzaju niedoskonałości potrzebne jest zaledwie od 2 do 4 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 4, maksymalnie 6 tygodni. Jak widać, na
efekty nie trzeba czekać zbyt długo i są one zazwyczaj niezwykle satysfakcjonujące.

Kompletny przebieg zabiegu

Sam przebieg zabiegu nie jest zbyt skomplikowany. Początkowo obszary objęte działaniem urządzenia do mezoterapii mikroigłowej muszą być dogłębnie zdezynfekowane oraz znieczulone. Dopiero po spełnieniu tych dwóch warunków można przystąpić do wykonywania zabiegu.

W jego trakcie lekarz specjalista wodzi specjalnym urządzeniem po
powierzchni skóry pacjenta, nakłuwając ją równomiernie, aby bez trudu pokryty został cały leczony obszar. W tym czasie w pełni sterylne malutkie igiełki dość sprawnie wkłuwają się w skórę, pobudzając ją tym samym do rozpoczęcia pełnej i co najważniejsze trwałej regeneracji. Całość zabiegu trwa zaledwie od 15 do 20 minut.

Efekty uboczne mezoterapii frakcyjnej

Niestety wykonywanie tego typu zabiegów wiąże się z wystąpieniem niepożądanych skutków. Na szczęście nie są one zbyt długotrwałe i zwykle mijają po upływie kilkunastu godzin. Zaliczamy do nich przede wszystkim niewielkie obrzęki, zaczerwienienia lub stwardnienia.

Wykonanie zabiegu mezoterapii frakcyjnej wymaga specjalistycznych uprawnień, które możesz uzyskać dzięki naszym kursom. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.