Kategorie
Blog

Jak zostać stylistką rzęs?

Stylistka rzęs to zawód, który w ostatnim czasie podbija rynek kosmetyczny. Wykwalifikowane stylistki mogą liczyć na wiele ofert pracy i wysokie zarobki. Najlepszym sposobem nabycia odpowiednich umiejętności jest uczestnictwo w profesjonalnych kursach zawodowych. Uczestnicy szkoleń poznają najpopularniejsze techniki przedłużania oraz zagęszczania rzęs i zdobywają wiedzę potrzebną do pracy w zawodzie.

Podstawy stylizacji rzęs

Osoby zainteresowane pracą w zawodzie stylistki rzęs mogą zdecydować się na kurs rzęs 1:1. Technika polegająca na doklejaniu do prawdziwych rzęs ich sztucznego odpowiednika stanowi podstawę stylizacji. Kursy oferowane przez najlepsze szkoły obejmują 8 godzin intensywnego szkolenia i skierowane są do początkujących. Zajęcia mogą mieć charakter indywidualny lub być przeprowadzane w niewielkich grupach. Nauka rozpoczyna się od omówienia najważniejszych zagadnień dotyczących wymogów sanitarno-higienicznych, sposobu przeprowadzania wywiadu z klientem oraz samej stylizacji, a kończy ćwiczeniami praktycznymi na modelkach. Uczestnicy kursu mogą liczyć na wsparcie i wskazówki ze strony doświadczonego trenera.

Kurs przedłużania rzęs metodą objętościową

Stylistki, które opanowały podstawową technikę, mogą zapisać się na kurs przedłużania rzęs 2d. Ta technika polega na przyklejeniu dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Rozwinięciem szkolenia jest kurs rzęsy 4d pozwalający na znaczące zagęszczenie i zwiększenie objętości rzęs. Podczas trwania kursu uczestnicy poznają tajniki modelowania oczu, by wyglądały pięknie i naturalnie. Wybierając szkolenia w zakresie stylizacji rzęs, warto zwracać uwagę na ich jakość. Najlepsze akademie oferują intensywne i merytoryczne kursy, w których teoria poparta jest zajęciami praktycznymi prowadzonymi przez fachowych instruktorów w miłej oraz przyjaznej atmosferze. 

Kursy dotyczące pielęgnacji rzęs stanowią jedynie bazę dla przyszłej stylistki. Tylko poprzez praktykę zawodową i chęć stałego rozwoju oraz samodoskonalenia można osiągnąć sukces zawodowy w tej dziedzinie.