Kategorie
Blog

Kurs z geometrii brwi – dlaczego warto wziąć w nim udział?

W pracy kosmetologa istotną kwestią jest regularne uczestniczenie w szkoleniach i podnoszenie swoich kwalifikacji. Tylko to sprawi, że będziemy się rozwijać i tym samym oferować naszym klientom stale udoskonalane usługi. Jednym z takich szkoleń, które polecane są szczególnie tym osobom, które w swoich gabinetach proponują zabiegi związane z brwiami, jest kurs z geometrii brwi. Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Czym jest geometria brwi?

Brwi odgrywają dużą rolę na naszej twarzy – ich odpowiednie wyregulowanie ma wpływ na to, jaki wyraz twarzy osiągniemy. Jednym z zabiegów, który umożliwia nam niejako zaprojektowanie brwi jest geometria. Polega ona na stworzeniu kształtu, który najlepiej będzie pasował do naszej twarzy –jej owalu, szerokości nosa czy rozstawienia oczu. Oprócz kształtu dobierany jest również kolor brwi, tak, aby pasował on do karnacji, koloru oczu oraz włosów. Do tego rodzaju stylizacji wykorzystuje się kilka narzędzi – barwioną nić, specjalny cyrkiel do brwi lub suwmiarkę. Geometria brwi to rodzaj ich stylizacji, który daje fantastyczne efekty i sprawia, że zarówno brwi, jak i cała twarz prezentują się świetnie już po jednej wizycie.

Dlaczego warto zainwestować w kurs z geometrii brwi?

Kursy dla kosmetologów są po to, aby stale podnosić jakość swoich usług, wprowadzać nowoczesne rozwiązania i dzięki temu wyróżniać się na tle konkurencji. Podczas szkolenia z geometrii brwi kursantki poznają m.in. techniki, którymi można przeprowadzić tego typu zabieg oraz narzędzia, którymi warto się posługiwać. Dowiadują się również, jak dobrać najlepszy kształt brwi do danego owalu twarzy. Kursy prowadzone są przez doświadczone stylistki – taka wiedza, zarówno teoretyczna, jak i praktyczna na pewno zaprocentuje i przełoży się na wiele zadowolonych klientek. Jeśli więc chcesz udoskonalać swój salon i wprowadzać nowe usługi, zapisz się na kurs z geometrii brwi. Dzięki temu zabiegowi będziesz mogła zaproponować klientkom zabieg, który gwarantuje widoczne efekty w bardzo krótkim czasie.

Stały rozwój to coś, to wyróżnia dobrych kosmetologów. Inwestycja w kursy to najlepsza droga do pozyskania szerokiej wiedzy, a także do zwiększenia ruchu w Twoim salonie. Więcej informacji na temat kursu z geometrii brwi znajdziesz na naszej stronie.

Kategorie
Blog

Anatomia twarzy – klucz do poprawnego wykonywania
zabiegów estetycznych

W dzisiejszych czasach kosmetologia estetyczna to jeden z najszybciej rozwijających się rynków. Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi upiększające, a kosmetolodzy szukają coraz to nowszych i skuteczniejszych metod ich wykonania. Jednym z najważniejszych elementów w pracy kosmetologa jest znajomość tego, jak zbudowana jest nasza twarz. Właśnie dlatego warto zdecydować się na kurs z anatomii twarzy oferowany przez
akademię szkoleń kosmetologii estetycznej.

Czym jest anatomia twarzy?

Anatomia twarzy to dziedzina medycyny zajmująca się budową i funkcjami narządu wzroku oraz twarzy. Znajomość anatomii pozwala na lepsze zrozumienie procesów zachodzących w skórze, a także na dokładniejsze określenie potrzeb skóry pacjenta. Wiedza ta jest niezbędna przy doborze odpowiednich zabiegów i kosmetyków, a także przy wykonywaniu makijażu i modelowaniu twarzy.

Dlaczego warto wybrać kurs z anatomii twarzy?

• Poprawa jakości pracy – znajomość anatomii twarzy pozwala na lepsze rozumienie potrzeb skóry pacjenta i dobór odpowiednich zabiegów oraz kosmetyków.
• Więcej możliwości zabiegowych – znajomość anatomii twarzy pozwala na
zastosowanie nowych, bardziej skutecznych metod zabiegowych.
• Wzrost zaufania pacjentów – kosmetolodzy posiadający wiedzę z zakresu anatomii twarzy są postrzegani jako bardziej profesjonalni i wiarygodni.
• Więcej zleceń – znajomość anatomii twarzy pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb pacjentów, co przekłada się na więcej zleceń i rozwój biznesu.
• Możliwość podnoszenia kwalifikacji – ukończenie kursu z anatomii twarzy daje możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwijania swoich umiejętności.

Kurs z anatomii twarzy to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności. Dzięki temu kosmetolodzy będą mogli oferować swoim pacjentom jeszcze skuteczniejsze zabiegi, a także rozwijać swój biznes.

Podsumowanie

Kurs z anatomii twarzy to doskonała okazja dla kosmetologów do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności. Znajomość anatomii twarzy pozwala na lepsze rozumienie potrzeb skóry pacjenta oraz na dobór odpowiednich zabiegów i kosmetyków. Dzięki temu kosmetolodzy mogą oferować swoim pacjentom jeszcze skuteczniejsze zabiegi oraz rozwijać swój biznes. Kurs znajdziesz w naszej ofercie, dlatego zachęcamy do zapisów.

Kategorie
Blog

Wszystko, co musisz wiedzieć o mezoterapii frakcyjnej

Mezoterapia frakcyjna to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, który ma na celu znaczne pobudzenie procesu regeneracji włókien kolagenu, a także elastyny. W związku z tym stanowi on zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych metod poprawy wyglądu, napięcia oraz ogólnej kondycji skóry. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest trwałe wygładzenie
zmarszczek, czy kompletne usunięcie różnego rodzaju blizn. Warto w tym miejscu podkreślić, że do jego przeprowadzenie potrzebne jest jednak ukończenie specjalistycznych kursów dla kosmetologów.

Efekty mezoterapii frakcyjnej

Efekty zabiegu mezoterapii frakcyjnej są zauważalne już po pierwszej przeprowadzonej kuracji. Na tym etapie zostaje poprawiona elastyczność czy napięcie skóry. Aby wygładzić zmarszczki lub usunąć na stałe różnego rodzaju niedoskonałości potrzebne jest zaledwie od 2 do 4 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 4, maksymalnie 6 tygodni. Jak widać, na
efekty nie trzeba czekać zbyt długo i są one zazwyczaj niezwykle satysfakcjonujące.

Kompletny przebieg zabiegu

Sam przebieg zabiegu nie jest zbyt skomplikowany. Początkowo obszary objęte działaniem urządzenia do mezoterapii mikroigłowej muszą być dogłębnie zdezynfekowane oraz znieczulone. Dopiero po spełnieniu tych dwóch warunków można przystąpić do wykonywania zabiegu.

W jego trakcie lekarz specjalista wodzi specjalnym urządzeniem po
powierzchni skóry pacjenta, nakłuwając ją równomiernie, aby bez trudu pokryty został cały leczony obszar. W tym czasie w pełni sterylne malutkie igiełki dość sprawnie wkłuwają się w skórę, pobudzając ją tym samym do rozpoczęcia pełnej i co najważniejsze trwałej regeneracji. Całość zabiegu trwa zaledwie od 15 do 20 minut.

Efekty uboczne mezoterapii frakcyjnej

Niestety wykonywanie tego typu zabiegów wiąże się z wystąpieniem niepożądanych skutków. Na szczęście nie są one zbyt długotrwałe i zwykle mijają po upływie kilkunastu godzin. Zaliczamy do nich przede wszystkim niewielkie obrzęki, zaczerwienienia lub stwardnienia.

Wykonanie zabiegu mezoterapii frakcyjnej wymaga specjalistycznych uprawnień, które możesz uzyskać dzięki naszym kursom. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kategorie
Blog

Nowy rok i nowe wyzwania w Twoim salonie – poznaj zalety
kursu z wolumetrii

Wolumetria to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dowiedz się, jakie są zalety kursu z wolumetrii i co nowego zaoferujesz swoim klientkom w nadchodzącym roku!

Kategorie
Blog

Nowoczesny zabieg modelujący – poznaj kurs nici PDO

Kurs Nici PDO umożliwia poznanie tego zabiegu, a tym samym wprowadzenie go do oferty salonu kosmetycznego. To nowoczesne rozwiązanie mające na celu poprawę elastyczności skóry. Zabieg ten
polecany jest osobom, które zauważyły na swojej skórze oznaki utraty sprężystości. Dzięki niemu możliwe jest odwrócenie tego procesu oraz zatrzymanie postępujących zmian.

Kategorie
Blog

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach z medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to dziedzina, która stale się rozwija. Powstaje coraz więcej salonów, w których klienci mogą się poddać zabiegom na twarz czy ciało. Konkurencja na rynku wymaga stałego podnoszenia swoich kompetencji po to, aby klienci zostawali z nami, a nie odchodzili do innych salonów. Szkolenia kosmetologiczne są wręcz obowiązkiem dla wszystkich, którzy chcą utrzymać silna pozycję na rynku.

Kategorie
Blog

3 powody, dla których warto wziąć udział w kursie z makijażu permanentnego!

Myślisz o poszerzeniu wiedzy lub zdobyciu nowej umiejętności, ale na rynku znajdujesz tyle ofert, że sama nie wiesz, którą wybrać? Jeśli tak, nie jesteś jedyna. Jedną z możliwości, które zyskują w ostatnim czasie coraz większą popularność, jest kurs makijażu permanentnego.

Kategorie
Blog

Poznaj zaawansowane techniki modelowania ust

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Skuteczność i efekty czynności przeprowadzanych w gabinecie uzależnione są od zastosowanych technik wypełnienia. Najlepszym sposobem ich opanowania jest uczestnictwo w profesjonalnych kursach doszkalających.

Kategorie
Blog

Zacznij pracę z nićmi PDO w swoim gabinecie!

Nici PDO to syntetyczne włókna stworzone z polidioksanonu (rozpuszczalnej substancji). Wykorzystuje się je podczas zabiegów odmładzających i liftingujących. Stymulują one bowiem produkcję kolagenu, wpływają na poprawę sprężystości, napięcia oraz elastyczności skóry.

Dla kosmetologów, którzy chcą wprowadzić zabieg z wykorzystaniem PDO do oferty swojego gabinetu, przygotowaliśmy szkolenia z nici PDO.

Kategorie
Blog

Szkolenia kosmetyczne – czy warto w nie inwestować?

Wraz z dynamicznym rozwojem medycyny estetycznej rośnie zapotrzebowanie na kosmetyczki oraz kosmetologów. Najlepsi fachowcy mogą liczyć na pracę w renomowanych gabinetach i wysokie zarobki. Jednym ze sposobów odniesienia sukcesu jest regularne uczestniczenie w szkoleniach zawodowych.