Kategorie
Blog

Poznaj zaawansowane techniki modelowania ust

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Skuteczność i efekty czynności przeprowadzanych w gabinecie uzależnione są od zastosowanych technik wypełnienia. Najlepszym sposobem ich opanowania jest uczestnictwo w profesjonalnych kursach doszkalających.

Czym kierować się przy modelowaniu ust?

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym ma na celu zredukowanie ich wiotkości, poprawę kształtu oraz konturu. Odpowiednio wymodelowane usta wyglądają naturalnie i młodo, dodatkowo zyskują zmysłowy oraz jędrny wygląd. Zgodnie z obowiązującymi trendami osoby przeprowadzające zabiegi powinny dążyć do zachowana naturalnych rysów twarzy pacjenta. Aby uzyskać wiedzę na temat nowoczesnych technik, warto zapisać się na profesjonalny kurs z modelowania ust. Podczas kilkugodzinnego szkolenia kursanci pod okiem doświadczonych instruktorów nabywają wiedzę teoretyczną i praktyczną, która pozwoli im samodzielnie wykonywać zabiegi.

Metody modelowania ust i ich zastosowanie

Osoby, które dysponują podstawową wiedzą, mogą zapisać się na zaawansowane szkolenie z modelowania ust. Obejmuje ono naukę techniki zatrzaskowej, liniowej, wachlarzowej oraz technik Hollywood Volume, Garunova oraz Russian Lips. Metoda liniowa polega na wprowadzaniu igły pod kątem 20-30 stopni i powolnym podaniu wypełniacza. Doskonale nadaje się do poprawy wyglądu ust mało-elastycznych. Technikę wachlarzową wykorzystuje się do nadania objętości czerwieni wargowej. Jej istota polega na wykonywaniu iniekcji w sposób przypominający wachlarz. Zabiegi określane jako Russian Lips oraz Garunova to tzw. techniki modelowania na płasko, które pozwalają na uzyskanie naturalnego wyglądu. Usta wypełnione tą metodą są jędrne, nawilżone i dyskretnie powiększone. 

Medycyna estetyczna dynamicznie się rozwija. Uczestnictwo w profesjonalnych kursach pozwala poznawać nowe techniki oraz obowiązujące trendy. Dzięki temu wykonywane zabiegi są bardziej bezpieczne i skuteczne, a pacjenci gabinetów bardziej zadowoleni z uzyskiwanych efektów.