Kategorie
Blog

Zacznij pracę z nićmi PDO w swoim gabinecie!

Nici PDO to syntetyczne włókna stworzone z polidioksanonu (rozpuszczalnej substancji). Wykorzystuje się je podczas zabiegów odmładzających i liftingujących. Stymulują one bowiem produkcję kolagenu, wpływają na poprawę sprężystości, napięcia oraz elastyczności skóry.

Dla kosmetologów, którzy chcą wprowadzić zabieg z wykorzystaniem PDO do oferty swojego gabinetu, przygotowaliśmy szkolenia z nici PDO.

Jak wygląda szkolenie z nici PDO dla kosmetologów?

Szkolenia dla kosmetologów realizowane są na poziomie umożliwiającym wprowadzenie w temat nici PDO nawet osób początkujących. Po ich ukończeniu kursanci będą przygotowani do samodzielnego wykonania zabiegu.

Szkolenie z nici PDO dzieli się na część praktyczną oraz teoretyczną. W części teoretycznej kursanci m.in. poznają zasady higieny i BHP w gabinecie, omawiają formularz świadomej zgody, uzyskują informacje na temat podstawy anatomii i budowy skóry, a także zastosowanie nici PDO oraz ich właściwy dobór ze względu na przewidywany obszar zastosowania. Oprócz tego podczas takiego szkolenia z nici PDO dla kosmetyczek przekazywana jest wiedza o wskazaniach i przeciwskazaniach do zabiegu oraz mogących wystąpić powikłaniach.

Praktyka i wykonanie zabiegu pokazowego

W części praktycznej przedstawiany jest sposób aplikowania tych wchłanialnych nici w obszary skóry twarzy czy dekoltu. Kursanci biorą też udział w zabiegu pokazowym, omawiając po kolei wszystkie jego etapy. Na końcu pod okiem instruktora wykonują zabieg.

Co równie istotne dla kosmetologów, jak i ich przyszłych pacjentów, po ukończeniu szkolenia każdy jego uczestnik otrzymuje certyfikat, skrypt szkoleniowy, a także opiekę szkoleniowca już po kursie.

Nici PDO stają się bardzo dobrą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych i cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów. Warto taką technikę wprowadzić do oferty swojego gabinetu medycyny estetycznej – pozwoli to rozbudować ofertę o nowoczesny i nieinwazyjny zabieg odmładzający.