Kategorie
Blog

Rozwój w pracy kosmetologa – jakie szkolenia warto wybrać?

Zabiegi medycyny estetycznej z roku na rok zdobywają coraz więcej zwolenników. Gabinety zachęcają klientów do skorzystania z usług na różne sposoby, jednak znalezienie stałych odbiorców to trudne zadanie. Każdy renomowany salon kosmetyczny dysponuje wykwalifikowaną kadrą — to klucz do zdobycia serca klienta. Dlatego rozwijające się firmy stale inwestują w kursy dla kosmetologów, które pozwalają na zdobycie kompleksowej wiedzy w krótkim czasie i zaoferowanie klientom innowacyjnych zabiegów. Które szkolenia obecnie cieszą się największą popularnością?

Kurs makijażu permanentnego

Szkolenie o takiej tematyce z pewnością zaprocentuje, ponieważ obecnie makijaż permanentny zyskał ogromną popularność – wszystko za sprawą nowych technik i naturalnych efektów. Kurs makijażu permanentnego składa się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas wykładów kosmetolodzy dowiedzą się, jak złożonym narządem jest skóra, poznają różne kształty twarzy, oczu i ust oraz nauczą się, jak działają pigmenty. Szkoleniowcy dokładnie wytłumaczą jak przebiega proces wykonywana makijażu permanentnego — od wywiadu z klientem, przez przygotowanie stanowiska pracy, aż po schemat i przebieg zabiegu. Podczas części praktycznej kursanci powinni mieć możliwość ćwiczenia na sztucznej skórze oraz na żywych modelkach. Szkolenie może trwać od jednego do trzech dni. Dzięki temu szkoleniu kosmetolodzy będą mogli samodzielnie wykonać makijaż permanentny, który dopasują do anatomii twarzy, typu urody oraz oczekiwań klienta.

Kurs z osocza bogatopłytkowego

Kurs z osocza bogatopłytkowego to dawka niezwykle cennej wiedzy na temat wykorzystania osocza w medycynie estetycznej. Jest to autologiczny preparat, który stanowi materiał odmładzający, przyspiesza proces gojenia i regeneracji oraz wspomaga odrost włosów. Dlatego też szkolenie z osocza otwiera kosmetologom wiele możliwości i pozwala zaoferować zabiegi odpowiadające na różne potrzeby pacjentów. Osocze bogatopłytkowe odwirowuje się z krwi za pomocą specjalnego urządzenia — dzięki uczestnictwie w szkoleniu kosmetolog dowie się, jak obsługiwać tzw. wirówkę i w jaki sposób należy zaaplikować klientowi pozyskane osocze. Szkoleniowcy wytłumaczą, kto może korzystać z tej metody i kiedy przyniesie ona najlepsze efekty. W części praktycznej szkolenia kursanci samodzielnie wykonują ten zabieg. Iniekcję osocza można przeprowadzać samodzielnie tylko po odpowiednim przeszkoleniu. Odbycie kompleksowego kursu pozwoli na wykonanie tego zabiegu w bezpieczny i profesjonalny sposób.

Szkolenia z modelowania ust

Szkolenia z modelowania ust składają się z części teoretycznej, na której kursanci poznają m.in.: podstawy anatomii, właściwości kwasu hialuronowego, zasady dobierania kształtu ust, metody modelowania, procedury postępowania przy określonych problemach estetycznych.

W części praktycznej każdy kosmetolog może wykonać zabieg pod okiem instruktora. Kosmetolog, który przebył specjalistyczne szkolenie, bez problemu dobierze kształt ust i metodę powiększania w taki sposób, aby klientka wyglądała naturalnie i nie zmagała się z przykrymi efektami ubocznymi.

Uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach to element pracy każdego profesjonalisty. Wiedza wyniesiona z kursów pozwoli na rozszerzenie oferty i zdobycie nowych, wiernych klientów. Obecnie klienci są zdecydowanie bardziej świadomi i poszukują odpowiednio przygotowanych specjalistów, dlatego bardzo ważne jest udokumentowanie umiejętności stosownymi certyfikatami.