Kategorie
Blog

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej

Osocze bogatopłytkowe to autologiczna substancja znana ze względu na swoje odmładzające właściwości. Zabieg z wykorzystaniem tego preparatu cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ daje wyraźne i długotrwałe efekty oraz jest naturalny, co bardzo cenią sobie świadomi pacjenci. Jego wykonanie wymaga zdobycia odpowiednich kwalifikacji na szkolenie z medycyny estetycznej.

Jakie są efekty stosowania osocza bogatopłytkowego?

Zabieg polegający na wstrzykiwaniu osocza w skórę twarzy pomoże pacjentom, którzy chcą zniwelować pierwsze oznaki starzenia, skarżą się na złą kondycję cery, przebarwienia lub zmagają się z wypadaniem włosów. Zabiegi z użyciem tej substancji przynoszą zauważalne efekty, do których można zaliczyć:

  • poprawę kolorytu skóry,
  • wygładzenie bruzd i głębokich zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie,
  • zmniejszenie widoczności blizn spowodowanych trądzikiem,
  • zagojenie tkanek po zabiegach,
  • regenerację, przywrócenie jędrności i elastyczności skóry,
  • poprawę ukrwienia.

W celu wykonania zabiegu pobiera się niewielką ilość krwi pacjenta, a następnie oddziela się czynniki wzrostu przy pomocy wirówki. To właśnie czynniki wzrostu odpowiadają za odbudowę ciągłości tkanki skóry, dlatego ich działanie wykazuje ogromne zdolności regeneracyjne. Podanie osocza na skórę pozwala na autologiczną odnowę komórkową. 

Czego można nauczyć się na kursie z osocza bogatopłytkowego?

Szkolenie z osocza bogatopłytkowego przybliża tajniki stosowania tej substancji od strony teoretycznej i praktycznej. Szkoleniowcy tłumaczą, jakie jest działanie osocza przy konkretnych problemach skóry, jakie efekty można osiągnąć, przedstawiają sposoby podawania i procedurę pozyskania preparatu. Kurs z osocza bogatopłytkowego składa się też z części praktycznej, gdzie prezentuje się zabieg pokazowy na modelce, a każdy podejmowany krok jest szczegółowo omawiany. Następnie kosmetolodzy mogą wykonać go samodzielnie, a ich działania nadzoruje instruktor, który oceni, czy wszystkie czynności zostały przeprowadzone prawidłowo.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zdobywa coraz więcej zwolenników. Gabinety świadczące usługi z użyciem tej substancji nie mogą narzekać na brak klientów. Przeprowadzenie zabiegu wymaga odpowiedniej wiedzy i wprawy, które można nabyć na naszym szkoleniu w Warszawie.