Praca lingeristki lub lingeristy, czyli osoby, która wykonuje makijaż permanentny, wymaga posiadania odpowiednich umiejętności i zdobycia kwalifikacji potwierdzonych certyfikatami. Kandydatki nie tylko na początkowym etapie nauki, ale także już w trakcie nabywania doświadczenia powinny stale dokształcać się z zakresu technik makijażu permanentnego. Jak wygląda praca i czy rzeczywiście się opłaca?
Kto może zostać lingeristą?
Lingeristką lub lingeristą może zostać w zasadzie każdy, kto interesuje się kosmetologią, ma umiejętności manualne, jest dokładny i cierpliwy. Niezbędną wiedzę, umiejętności oraz znajomość różnego rodzaju technik poznaje się w trakcie kursów. Dodatkowo trzeba znać trendy w makijażu permanentnym, które zmieniają się praktycznie co sezon. Szkoleń należy szukać w odpowiednich akademiach i szkołach kosmetycznych. Wówczas można mieć pewność, że po odbyciu wszystkich zajęć otrzyma się odpowiedni certyfikat, który uprawnia do samodzielnego przeprowadzania zabiegów. Kurs makijażu permanentnego to inwestycja na lata.
Profesjonalne szkolenia kosmetyczne
Kurs makijażu permanentnego powinien składać się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie trwania tej pierwszej uczestniczki poznają fizjologię i anatomię skóry, dokształcając się w zakresie kształtu twarzy, oczy i ust, poznają teorię barw, a także zdobywają wiedzę z zakresu pigmentologii, higieny pracy i szeroko pojętej relacji z klientem. Część praktyczna polega na wykonaniu odpowiednich ćwiczeń na sztucznej skórze, a następnie przeprowadzenie procesu przygotowania modelki do zabiegu z zastosowaniem wiedzy zdobytej w części teoretycznej. Pamiętaj, że szkolenia z makijażu permanentnego ust, brwi czy oczu realizuje się osobno. Każdy z tych elementów twarzy wymaga zastosowania odpowiedniej techniki, czy narzędzi, dlatego warto się dokształcać przez cały czas.
Zawód lingeristka lub lingeristy wymaga precyzji, skupienia na wykonywanym zadaniu i dużego poczucia estetyki. Osoba, która robi makijaż permanentny, powinna przed przystąpieniem do pracy, dobrać odpowiedni do cery klientki odcień pigmentu, dopasować kształt kresek do oka i całej twarzy, a także przedstawić zalecenia dotyczące pielęgnacji po wykonanym zabiegu. Ta profesja to zdecydowanie dobra droga dla tych kobiet lub mężczyzn, którzy pasjonują się kosmetologią, a stale rosnący popyt na makijaż permanentny wśród klientek sprawia, że pracy nie brakuje.