Kategorie
Blog

Innowacyjny zabieg w Twoim gabinecie – stymulatory tkankowe

W branży kosmetologicznej bardzo istotne jest nieustanne poszerzanie swoich umiejętności, by oferować nowe lepsze usługi klientom. Aby pomóc sprostać temu wyzwaniu, stworzyliśmy program szkoleń skierowanych do kosmetologów, w których przedstawiamy najnowsze techniki stosowane w medycynie estetycznej.

Nowa i skuteczna metoda odmładzania skóry

Stymulatory tkankowe to nowa grupa preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. Tak jak wypełniacze zmarszczek podawane są przy pomocy igły. Jednak ich działanie opiera się na czymś zupełnie innym. Biostymulatory wywołują kontrolowany stan zapalny, który powoduje zwiększenie produkcji elastyny i kolagenu, którego naturalna ilość spada po przekroczeniu 25. roku życia. Dzięki temu uzyskiwany jest naturalny efekt odmłodzenia skóry, która w przeciągu miesięcy produkcji kolagenu i elastyny nieustannie się wzmacniała. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet przez 20 lat, jednak, by biostymulatory zadziałały odpowiednio potrzeba znacznie więcej czasu, niż w przypadku wypełniaczy zmarszczek.

Rosnąca popularność stymulatorów tkankowych

Biostymulatory stają się z każdym rokiem coraz popularniejsze. W Polsce wciąż trudno znaleźć lekarzy i kosmetologów podejmujących się takich zabiegów. Jednak to tylko kwestia czasu, kiedy ta rewolucyjna technika zagości na stałe nad Wisłą. Nie warto jednak czekać! Im prędzej wprowadzisz ten innowacyjny zabieg do swojego gabinetu, tym mniejsza szansa, że ominie Cię nadchodzący boom na stymulatory tkankowe!

Kompleksowe szkolenie ze stymulatorów tkankowych w Warszawie

Akademia Beauty Zoom oferuje certyfikowane szkolenie z zakresu stymulatorów tkankowych. Trwające 8 godzin szkolenie odbywa się trzyosobowej grupie i zostało podzielone na 2 segmenty. Pierwszy z nich dotyczy zagadnień teoretycznych, takich jak procedury zabiegowe, zalecenia przed i po zabiegu, analiza efektów pozabiegowych, informacje z zakresu działania biostymulatorów oraz sposobów postępowania w przypadku powikłań. Następnie każdy uczestnik samodzielnie wykona zabieg na modelkach. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat w języku polskim, skrypt szkolenia oraz opiekę dalsze wsparcie szkoleniowca. Zapisz się na szkolenie już dziś!